M E D U Z A
           Rumia - Gdynia
           Szkoła pływania
 
PŁYWAJ Z NAMI!
 

Relacje na żywo - LETNI OBÓZ PŁYWANIA - ow Kormoran 2014
Dzień dziewiąty - podsumowanie
Obóz dobiega końca, ale lekko nie ma, my pływacy musimy dbać o kondycję i dzisiejszy poranek rozpoczęliśmy tradycyjnie bieganiem. Do południa plażowaliśmy. Po dobrym obiedzie ( rosół i zrazy ) oraz po przepysznym torcie naszej dziewięcioletniej solenizantki Agatki, odpoczęliśmy chwilę, a następnie ruszyliśmy do jeziora na trening. Przed kolacją rozdaliśmy zasłużone dyplomy, wieczorem graliśmy we flagi. Pakujemy się... Jutro o 10:00 wyjazd z ośrodka. Cieszymy się, że pogoda dopisała, że dzieciaki fajnie się bawiły, że wracamy cali i zdrowi. Dziękujemy za wszystko i do zobaczenia we wrześniu na pływalni w Rumi. Zapraszam do galerii. Przypominam, że więcej fotek na naszym facebook'u
Cytaty:
1.Proszę Pana, czy Wy możecie mnie tu przywiązać.
2. Proszę Pani, czy może mnie Pani budzić mnie, tak najwcześniej o 8:00?
3.  Rozmowa dziewczyn... - oni porównują nasze cycki...
4. Jestem "sfochnięty"
5. Mam nadzieję, że nie dodała Pani mojego cytatu.
 
Dzień ósmy - odwiedziny
Z porannego rozruchu zwolniliśmy dziś dzieci, które nie zaspały na zbiórkę. Po śniadaniu plażowaliśmy i oczekiwaliśmy na gości - gdyż był to oficjalny dzień odwiedzin. Około 17 zaczęliśmy wspólną zabawę (" powódź", "berek - konik", "wyścig gąsienic" ), następnie zmagania dla rodziców ( "wyścig australijski", "jedzenie jabłka na czas"). Pod wieczór - ognisko z pieczeniem kiełbasek i gra w piłkę nożną i strzelnica. Dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólną zabawę.
Cytaty:
1. Moja głowa jest dziś poszkodowana, najpierw dostałem piłką od wujaszka, potem w nos chyba od P. Michała, a na koniec kijaszkiem od Kuby"
2. Proszę Pani, jakiś facet zapytał, czy mam mu papierosa pożyczyć/ a mnie pytał, czy mam ogień/ jakiś chory.
 
Zapraszam do galerii.
 
Dzień siódmy
Pogoda nam dopisuje, więc wszystko idzie zgodnie z planem. 7:30 poranne ćwiczenia, czyli to co dzieciom najbardziej się podoba :) następnie śniadanie i pływanie na sprzęcie wodnym. Chętni mogli również postrzelać z łuku i wiatrówki. Po obiedzie udaliśmy się autokarem po raz ostatni do Kościerzyny ( Aqua Centrum i Rynek Kościerski ). Wieczorem była dyskoteka.
Cytaty:
1. Czy może mi Pani zbić szybkę bo chcę dostać nowy od mamy.
2. Możesz mi nie pluć w lody.
3. Mam zakwasy głosu.
 
Zapraszam do galerii i na face book.  Rodzicom obozowiczów przypominam również o jutrzejszym pikniku!
 
Dzień szósty
7:30 poranny rozruch. Śniadanie. Następnie gry i zabawy zespołowe. Następnie udaliśmy się do Kościerzyny ( AquaCentrum i Rynek Kościerski). Wieczorem kontynuowaliśmy grę strategiczną "zdobywanie flag"
Cytaty:
1. Co będzie jutro?  - min. wiatrówka - odpowiada Pan Michał. - a wiatrówka, to taka żaglówka?
2. Niech Pan szybko otwiera szatnię bo mi się chce na to drugie.
 
Dzień piąty
Tego dnia nie było porannych ćwiczeń, ponieważ zaraz po śniadaniu udaliśmy się pieszo do Łubiany ( 4,5 km w jedną stronę ), zrobiliśmy tam zakupy w firmowym sklepie porcelany i wróciliśmy z powrotem. Po obiedzie pojechaliśmy do Aqua Centrum Kościerzyna, gdzie tradycyjnie odbył się trening pływacki, następnie zabawa w strefie rekreacyjnej. Po basenie spędziliśmy godzinę w centrum Kościerzyny. Był czas zakupy na drobne zakupy i lody! Autokarem wróciliśmy do ośrodka prosto na kolację. Wieczorem bawiliśmy się na piasku. To nie koniec wrażeń na dziś, trwają przygotowania do "nocy śmiałków".
Cytat:
1. Ktoś mnie pocałował na basenie w ucho.
2. Jest tak sucho, że aż woda się kruszy.
3. Weźmy lepiej rolkę papieru na tą "noc śmiałków"
 
Dzień czwarty
7:30 poranny rozruch. Po śniadaniu wycieczka autokarowa do Wdzydz. Tam godzinny rejs statkiem po tzw. "Morzu Kaszubskim", następnie zwiedzanie skansenu. Dzieci miały okazję pouczyć się j. kaszubskiego i posłuchać, jak to kiedyś było. Po obiedzie plażowanie, chętni pławili się w jeziorze, był też czas na strzelnicę ( łuk i wiatrówka ). Wieczorem " bal przebierańców".  Ten dzień zaliczamy do udanych! Pogoda dopisywała i nie było czasu na nudę.
Cytat:
1. Chłopcy na widok nagiego brzdąca w jeziorze" Nudysta, nudysta! Uciekamy! Proszę - zaparujcie okulary"!
2. Fajne te pamiątki, widać, że to nie chińszczyzna.
3. Zarobiłem dziś 7 złotych. Jak to zarobiłeś? Pani mi wydała w sklepie.
Zapraszamy do galerii ( więcej fotek na naszym facebook )
 
Dzień trzeci
z rana lekkoatletyka terenowa. Po śniadaniu pływaliśmy na kajakach, rowerkach wodnych i łodzi wiosłowej. W międzyczasie graliśmy w siatkówkę i plażowaliśmy. O godz. 14 udaliśmy się autokarem do Muzeum Parowozów, następnie w do Aqua Centrum w Kościerzynie, gdzie odbył się trening pływacki. Po basenie udaliśmy się na Rynek Kościerski, był czas na lody i gofry. Po kolacji był Chrzest i ślubowanie, wszystkie dzieci fajnie się bawiły. Od dnia dzisiejszego wprowadziliśmy zakaz używania telefonów po godzinie 20:00, prosimy uszanować naszą decyzję.
Cytat dnia:
1. Tak zaintrygowała mnie ta zjeżdżalnia, że zapomniałem o zbiórce.
2. Czy mógłby Pan przechować mój portfel, ponieważ nie ufam sobie, poza tym robi mi on psikusy.
3. Gdzie Pan kupuje te wszystkie peruki?
 
Zapraszamy do galerii 
 
Dzień drugi
Poranny rozruch. Po śniadaniu rozgrywki w piłkę plażową i nożną oraz zabawy na plaży. Po obiedzie pogoda dopisała, więc była okazja popływać i się poopalać. Po kolacji bawiliśmy się w świetlicy, następnie dyskoteka i dla chętnych oglądanie meczu Argentyna - Niemcy.
Cytat: "ciekawe co ryby myślą o naszych palcach"? Zapraszamy do Galerii
 
Dzień Pierwszy
Przyjazd do ośrodka, zakwaterowanie i zapoznanie się z regulaminem i obiektami, otaczającym terenem. Pogoda zmienna dziś była, na zmianę padało to rozjaśniało si, ale dzieci dobrze się bawiły podczas gier i zabaw integracyjnych na plaży. Dzieciaki nie mogą się doczekać wieczornej transmisji z meczu Holandia - Brazylia.
Cytaty dnia:
1. Trener do jednego z podopiecznych - "kto wygra mecz"?, uczeń " Polska trzecie miejsce będzie miała"
2. Rozmowa uczniów - Jak ma na imię Twój brat?, - Olek!, a na drugie? - nie pamiętam...
Zapraszamy do polubienia naszej strony na facebook! szybciej i sprawniej umieszczamy tam najświeższe informacje

 


pływaj z nami!